Notice: Undefined index: kadi in /var/www/vhosts/multibem.org/httpdocs/yayin-detay.php on line 82
Giriş Yap  -   Üye Ol

Multibem Facebook HesabıMultibem Twitter HesabıMultibem Pinterest HesabıMultibem Instagram Hesabı


PROBLEM DAVRANIŞLARA ANAHTAR ÇÖZÜMLER

Bu kitap çocuklarda sıklıkla karşılaşılan problem davranışlara çözüm bulmaya yardımcı olmka üzere hazırlandı. Problem davranışlar sınıftaki uyumu bozar ve eğitimcilerin duruma acil müdehalesini gerektirir. Kitapta eğitimcilere yararlı olabileceği düşün len pratik çözüm önerilerine yer verilmiştir.

Yazar Hakkında

Erken Çocukluk Eğitimi Uzmanı & Psikolojik Danışman Zeynep ÖZDOĞRU

1984 yılında dünyaya gelen Zeynep Özdoğru, henüz gençlik yıllarında başlayan çocukları anlama ve onlar için birşey yapma isteği üzerine kariyer tercihini yaptı. Hedefine ulaşmak için uygun gördüğü eğitimi almak üzere ilk adım olarak 2007’de Boğaziçi Üniversitesi, Okul Öncesi Eğitim bölümünü kazandı. Eşzamanlı olarak Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü ile çift anadal yaparak mezun oldu. Hedeflediği kariyere çok yakın olduğu halde çocuklar için daha fazla şey yapabilmek adına 2008’de Amerika’da New York eyaletinde bulunan College of Saint Rose’de Okul Öncesi Eğitim alanında yüksek lisansa başladı. Henüz eğitimi devam ederken adım attığı evlilik hayatını oğlu Selim İbrahim ile taçlandıran yazarımız, bir çocuğun ebeveyni olma tecrübesini de kazandı. Yurtdışında olmanın verdiği imkanlar sayesinde, çalıştığı kreş ve anaokullarında farklı dini ve etnik gruplardan gelen çocukları keşfetme imkanı da buldu. Okul öncesi eğitimde, çocukların eğitimi kadar ailelerin de katılımının önemini bilen yazarımız yüksek lisans tezi olarak “Aile Katılımının Okul Öncesi Eğitimdeki Önemi” konulu bir makale yazdı.

Yazarımız, 2012 yılında Türkiye’ye dönüş yaptıktan birkaç ay sonra Multibem bünyesine, Psikolojik Danışman olarak katıldı. 2015 yılında hayatına bir mutluluk daha katan oğlu Ahmet Sinan’a kavuşan Zeynep Özdoğru halen öğretmen eğitimi, bireysel veli görüşmeleri ve çocuk gelişim gözlemleri konusunda görev almaya devam etmektedir.

Bu kitap fikri nasıl ortaya çıktı?

Multibem anaokullarını psikolojik danışman olarak ziyaret etmeye başladığım ilk haftalardan itibaren her yaş grubunda belli başlı, sıklıkla gözlemlenen davranış problemleri tesbit ettim. Bu davranışlar için çözüm yöntemleri bulmak amacıyla üniversite yıllarımda edindiğim Eva Essa’nın “A Practical Guide to Solving Preschool Behavior Problems” kitabına başvurdum. Bu kitap yolculuğu Essa’nın kitabından esinlenerek başladı ve yazarın tavsiyelerinin dışında edindiğim tecrübeler ve öğrenci hikayeleri ile zenginleştirilmiş oldu.


Resimleyen:

Sayfa Sayısı:

Ebat:

ISBN: 978-605-9774-32-1

Basım Tarihi: Kasım 2016

--- 25 TL ---

Notice: Undefined index: grs in /var/www/vhosts/multibem.org/httpdocs/yayin-detay.php on line 251